Protetika

Chýbajú Vám zuby alebo už sa nedajú opraviť? Zubné náhrady Vám môžu nahradiť chýbajúce časti alebo všetky zúbky, na výber máte viacero variant, na najlepšiu pre Vás prídete samotnou konzultáciou s našim stomatológom.
Aké sú možnosti/ časti zubnej náhrady v skratke:
Korunka
Toto riešenie volíme vtedy, ak je zub poškodený, krivý, neprimerane zafarbený či je z neho odlomené.
Mostík: V prípade straty jedného alebo viacerých zubov je možné zhotovenie zubného mostíka, tento mostík spája jeden zub s druhým.Vieme tak nahradiť väčšie medzery v zuboradí, keď nám zúbky chýbajú. Mostík nie je snímateľný.
Fazeta
Ak sa rozhodnete pre tento typ “zúbkov” mali by ste vedieť. Fazety sú tenučké škrupinky z estetickej keramiky prípadne kompozitu, ktoré sú upevňované na povrch zuba. U faziet je minimálna preparácia (obrúsenie zuba) a skvelý estetický efekt. Môžeme nimi meniť tvar, veľkosť a farbu zubov.
Onlay
Je keramická výplň zuba, ktorá nahrádza veľkú či celú chýbajúcu korunku pôvodného zubu.
Protézy
ak hovoríme o protézach, hovoríme o niekoľkých typoch: čiastočne snímateľná náhrada, celkovo snímateľná náhrada, teleskopické protézy. Protézy, alebo inak vyberateľné zubné náhrady, nie sú pripevnené v ústach na pevno a volí sa vtedy, ak už nie je možné dať klientovi jednu z alternatví fixnej náhrady (mostík).